GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Güvenlik Sistemimiz ve 256 bit SSL Güvenlik Teknolojisi

Mercanmisina.com 'da alışveriş güvenliği 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) Protokolü ile sağlanmaktadır. Elektronik ortamda gerçekleştirilen ve güvenli bilgi akışının sağlanmasının gerekli olduğu sistemlerde bir endüstri standardı olan SSL Protokolü sayesinde, alışveriş yaparken girmiş olduğunuz kredi ka
rtı bilgileriniz, mercanmisina.com 'da bağımsız olarak şifrelenerek, provizyon alınacak bankanın Sanal Pos sistemine güvenli olarak iletilir. Ayrıca SSL Protokolü, bulunmak istediğiniz sitenin sahte bir versiyonunda olmadığınızı, gerçekten doğru sitede olduğunuzu da kanıtlar. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz, internet adresinin http’den https’e dönüştüğü sayfanın altında bulunan kilit ikonuna çift tıklayarak SSL sertifikasını inceleyebilirsiniz. SSL Protokolü hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.ssl.com sitesini inceleyebilirsiniz.

SSL Protokolü ile güvence altına alınmış sipariş ödeme sayfaları dışında, internet üzerinde gerçekleştirilen iletişim biçimlerinin hiçbirinde (e-postalar, hızlı mesajlaşma servisleri, müşteri ilişkileri iletişim formları vb.) kredi kartı bilgilerinizi yazmayınız.
Kredi kartı bilgileri genel kanının aksine, internet ortamında değil, büyük oranda gündelik kullanımda fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Unutmayın, kredi kartınıza ait tüm bilgiler, kartınızın üzerinde yazılıdır.
Belirli bir kredi kartınız ile yapacağınız ilk alışverişinizde, bankanın Sanal Pos sistemi tarafından provizyon onayı alan işlemin ekstra güvenliğini sağlamak amacıyla, provizyon alınan bankanın Fraud Güvenlik Departmanı’yla iletişime geçilerek, kullanılan kredi kartının, gerçekten üzerinde adı yazılı olan kart hamili tarafından kullanıldığının yazılı onayı alınır. Gerekli görülen durumlarda, banka ya da mercanmisina.com 'da yetkilileri, kredi kartı hamilini telefonla arayarak sipariş teyidi isteyebilir. Siparişin hazırlanmasından önce onay aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Bu uygulama, her ne kadar sunulan hizmetin hızını etkilese de, daha sağlıklı bir alışveriş deneyimi yaşanması için bankacılık sektörü tarafından da gerekli görülen bir standarttır.
 
Güvenlik ve Bilgi Gizliliği Politikamız

Bu sayfada yer alan güvenlik ve gizlilik kurallarının amacı Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sitesi olan mercanmisina.com 'da yaptığınız alışverişlerde, bu hizmeti alırken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemektir.
Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sitesi mercanmisina.com 'da gizlilik ve güvenlik politikası kapsamı:
*Bu gizlilik ve güvenlik politikası Bu sayfada yer alan güvenlik ve gizlilik kurallarının amacı Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sayfası oltan mercanmisina.com 'da yaptığınız alışverişlerde, bu hizmeti alırken vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemektir.Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti E-ticaret sitesi olan mercanmisina.com 'da gizlilik ve güvenlik politikası kapsamı:*Bu gizlilik ve güvenlik politikası mercanmisina.com 'da URL'i ile başlayan tüm sitelerde geçerlidir.Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. tüm müşterilere ait bilgileri (fatura adresi, teslimat adresi vs.) hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmayacağını taahhüt eder..*Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sitesi olan mercanmisina.com 'da satın aldığınız ürünlerin doğru adrese ulaşması için üyelik işlemleri ve/veya ürün siparişi sırasında girdiğiniz teslim adresinin doğruluğundan müşteri sorumludur.*Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sitesi olan mercanmisina.com 'dan satın aldığınız ürünlerin hasarsız, eksiksiz ve zamanında fatura ile birlikte tesliminden sipariş sırasında seçtiğiniz nakliye/kargo firması sorumludur.


Kişisel bilgilerin saklandığı ortamın güvenliği:

 İnternet'te güvenlik temelde iki başlık altında incelenebilir:
*Birincisi, bu hizmeti vermekte kullandığımız donanımın, yazılımın ve network altyapısının güvenliği. Bu amaçla, güvenilirliği pek çok ortamda test edilmiş network ürünleri kullanmaktayız.
*İkincisi ise, müşterilerimiz servisimizden yararlanırken oluşan veri trafiğinin güvenliği. Veri trafiğinin güvenliği dört temel bileşenden oluşur:
1. Authentication : Tanıma
2. Authorization : Yetki Kontrolü : Üye olup olmadığı.
3. Non-Repudiation : Sorumluluk
4. Data Protection : Bilginin bütünlüğü ve gizliliği

Bu dört bileşenden ilk ikisi sadece yetkisi olan üyelerimizin alışveriş yapabilmelerini sağlamak için önemlidir.

*Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sitesi olan mercanmisina.com 'da sayfasından diğer internet adreslerine linkler verilebilir. Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sitesi olan mercanmisina.com 'da link verdiği sitelerin kendi bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.
Kullanıcı İstekleri/Geri Bildirimleri:
*Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret, üye ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç için kullanılamaz. Herhangi bir zamanda aldığınız hizmet ya da ürünle ilgili, Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret alışveriş sayfasıyla ilgili bildirim, tavsiye ve önerilerinizi siparis@mercanltd.com  adresine e-mail yoluyla gönderebilirsiniz.
İçerik Kullanımı:
*Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret sitesi spotbalik.com.tr'de yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali ya da fonksiyonalite, başka mecralarda yayınlanamaz, Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. Şti. E-ticaret'in izni olmadan internet sitelerine link verilemez.

*Bu sitedeki materyallerin sadece sergileme, kopya, dağıtım, veya yükleme için kişisel, ticari olmayan kullanım için değiştirmeme ve materyaller için tüm yasal ve içerdiği diğer kişisel notların yasal sahibiyseniz izin verilebilir. Değilseniz, Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret'in izni olmadan, buradaki herşeyi diğer serverlara kopyalayamazsınız. Bu izin otomatik olarak bu şartlardan bir maddeyi bozduğunuz anda biter. Bu tehdit hususunda acilen yüklediğiniz veya resmettiğiniz materyali imha etmek zorundasınız. Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerine tecavüz eder.

Bu sayfada yer alan güvenlik bilgileri Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti. E-ticaret tarafından zaman zaman güncellenmektedir. Yapılan güncellemeleri kontrol etmek kullanıcıların sorumluluğundadır

Saygılarımızla,

Mercan Balıkçılık  Malz. San. Tic. Ltd. Şti.

mercanmisina.com


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.